W piątek będzie mglisto oraz z przejaśnieniami! – prognoza na 19 października

Przez weekend na pogodę w kraju nadal będzie oddziaływać wyż znad Krajów Beneluksu. Poza tym będzie też napływać ciepłe oraz między innymi nieco chłodniejsze i umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy. W zamian tego w wielu miejscach w dalszym ciągu będą utrzymywać się liczne chmury i dodatkowo dość gęste mgły.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie. Poza tym mogą też rozwijać się liczne mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +9 do +13 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie. W zamian tego częściowo na północy oraz też na południowym-zachodzie i południu Polski występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +13 do +18 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą od północy i południa. Ciśnienie atmosferyczne powoli będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.