W środę pojawi się więcej chmur i wystąpią mgły! – prognoza na 17 października

W ciągu najbliższej doby pogodę w kraju nadal kształtować będzie wyż znad zachodniej Rosji oraz będzie napływać dość ciepłe i w dodatku nieco chłodniejsze i wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy. Poza tym w wielu miejscach utrzymają się liczne chmury i miejscami mgły.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie. W zamian tego niewykluczone mogą być też liczne mgły lub zamglenia a na południu Polski może popadać słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +11 do +15 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu oraz ze zmiennych kierunków z przewagą od południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na południu Polski w dalszym ciągu mogą pojawić się przelotne opady deszczu lub mżawki. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i wschodzie kraju. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +16 do +22 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

Comments are closed.