We wtorek wrócą liczne chmury i rozpogodzenia! – prognoza na 16 października

W ciągu najbliższej doby pogodę kształtować w kraju będzie nadal wyż znad Białorusi i południowo-zachodniej Rosji. W zamian tego pozostaniemy też w dość ciepłym i suchym powietrzu, które w dalszym ciągu napływać będzie z południa i południowego-zachodu Europy. Poza tym w wielu miejscach Polski stopniowo zacznie wzrastać zachmurzenie oraz lokalnie mogą rozwijać się mgły lub zamglenia. 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół będzie dość pogodnie oraz lokalnie wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo padać również nie będzie. Poza tym mogą rozwijać się też liczne mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +11 do +14 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju będzie dość pogodnie oraz utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym mogą też występować liczne mgły lub zamglenia. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +17 do +22 stopni. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.