W poniedziałek też ciepło i na ogół słonecznie! – prognoza na 15 października

W ciągu najbliższej doby i między innymi do końca tygodnia na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie wyż znad Białorusi i Rosji. Poza tym będzie dodatkowo napływać dość ciepłe oraz suche i umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i południowego-wschodu Europy.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem na ogół będzie pogodnie oraz lokalnie w wielu miejscach mogą rozwijać się dość silne mgły lub zamglenia.Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +11 do +15 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pogodnie oraz lokalnie może wystąpić małe i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym mogą też lokalnie utrzymywać się mgły lub zamglenia. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +18 do +22 stopni. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.