W niedziele nadal będzie słonecznie i mglisto! – prognoza na 14 października

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju w dalszym ciągu będzie oddziaływać wyż znad Ukrainy i południowo-zachodniej Rosji. Poza tym nadal będzie między innymi napływać dość ciepłe i dodatkowo również suche powietrze z południa i południowego-wschodu Europy.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie na południu w Centrum i na wschodzie niewykluczone mogą być liczne mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +11 do +15 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie początkowo liczne mgły lub zamglenia mogą miejscami utrzymywać się na południu oraz w Centrum i też na wschodzie Polski. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +19 do+25 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.