W sobotę nadal będzie słonecznie i ciepło! – prognoza na 13 października

Przez weekend w kraju nadal pogodę kształtować będzie wyż znad Białorusi i zachodniej Rosji. Poza tym pozostaniemy też w ciepłym i suchym powietrzu znad południowej i południowo-wschodniej części Europy. W zamian tego w wielu miejscach Polski niewykluczone mogą być dodatkowo liczne mgły i zamglenia.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski nadal będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie miejscami mogą rozwijać się liczne mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +12 do +16 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem początkowo mogą występować mgły lub zamglenia oraz na ogół będzie pogodnie i ciepło. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +22 do +25 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.