Inwazja azjatyckich biedronek utrzymuje się w całym kraju!

Od kilku tygodni w całym kraju i między innymi też w Polsce oblężeni jesteśmy plagą biedronek azjatyckich, które dodatkowo osiadają na różnych miejscach a także mogą przynieść uczulenia oraz po ugryzieniu różne choroby zakaźne. 

 

Źródło zdjęcia – Pixabay

 

Ze wszelkich informacji biedronki azjatyckie prawdopodobnie przybyły do Europy ze wschodniej Azji. Natomiast w Polsce z ich przedstawicieli rodziny są biedronki siedmiokropki oraz najczęściej ich formy mają kolor żółtopomarańczowy a pokrywy ze zmienną liczbą czarnych plamek. Z kolei łupek biedronek azjatyckich padają głównie różne gatunki mszyc, pyłek kwiatowy i między innymi sok z dojrzałych owoców, który może lecz nie musi nam zaszkodzić.

 

Źródło zdjęcia – Twoja Pogoda.pl

 

 

Źródło zdjęć – Pixabay

 

W trakcie ugryzienia biedronki, która wydziela żółtą hemolimfę może wystąpić zagrożenie alergiczne takie jak astma lub między innymi zapalenie spojówek i wysypka. W przypadku usuwania biedronek należy koniecznie używać lub zainwestować w podręczne rękawiczki lub odkurzacz. Poza tym trudno będzie też pozbyć się tych owadów ze względu na zwiększoną ich liczebność. Dodatkowo wszystkie biedronki na świecie jesienią podejmują długodystansowe loty w poszukiwaniu miejsc do przezimowania, które we śnie mogą nawet doczekać aż do wiosny.

Comments are closed.