W piątek nadal będzie słonecznie i ciepło! – prognoza na 12 października

W ciągu najbliższej doby i przez weekend na pogodę w kraju nadal będzie oddziaływać wyż znad Białorusi i zachodniej Rosji. Poza tym będzie też napływać ciepłe i suche powietrze z południowego-wschodu i południa Europa. W zamian tego utrzymają się między innymi większe chwile ze słońcem oraz miejscami niewykluczone liczne mgły lub zamglenia.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół będzie pogodnie i bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +12 do +16 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie zmienne lub miejscami umiarkowane zachmurzenie lokalnie może pojawić się w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +21 do +24 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.