W czwartek wrócą liczne mgły i rozpogodzenia! – prognoza na 11 października

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie w zasięgu wyżu znad Białorusi i zachodniej Rosji. Poza tym będzie też między innymi napływać ciepłe i suche powietrze z południowego-wschodu i południa Europy. W zamian tego utrzymają się rozpogodzenia i dodatkowo liczne mgły lub zamglenia.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz lokalnie mogą pojawić się mgły i zmienne zachmurzenie. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +10 do +15 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pogodnie oraz lokalnie mogą pojawić się mgły i zmienne zachmurzenie. Poza tym temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +18 do +25 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morz wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.