W środę rozwiną się liczne mgły i będzie ciepło! – prognoza na 10 października

Obszar Polski nadal pozostaje w zasięgu wyżu, którego centrum znajdować będzie się nad Białorusią i Krajami Nadbałtyckimi. W zamian tego utrzyma się z nami między innymi o wiele cieplejsze i dodatkowo suche powietrze, które napływać będzie z południowego-wschodu i południa Europy. 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem na ogół występować będzie duże i na ogół umiarkowane zachmurzenie bez opadów. Poza tym w wielu miejscach oraz na Wybrzeżu niewykluczone będą również liczne mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +9 do +13 stopni. Wiatr będzie nadal umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie i bez opadów oraz lokalnie pojawi się zmienne lub umiarkowane zachmurzenie. Dodatkowo w wielu miejscach niewykluczone mogą być też liczne mgły i zamglenia. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +17 do +24 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewaga od południowego-zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.