We wtorek utrzymają się chmury i przejaśnienia! – prognoza na 9 października

Obszar kraju nadal pozostaje w zasięgu wyżu znad Białorusi i Ukrainy. Poza tym będzie też napływać umiarkowanie ciepłe i między innymi suche powietrze z południowego-wschodu i południa Europy. W zamian tego w wielu miejscach Polski utrzymają się chmury i liczne przejaśnienia.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami oraz padać nie powinno. Jedynie dość pogodnie będzie na południu i wschodzie Polski. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +6 do +9 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +14 do +22 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą od południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.