W tygodniu opady będą zanikać i wrócą przejaśnienia! -prognoza na 8 października

W ciągu najbliższej doby i w tygodniu na pogodę w kraju zacznie oddziaływać wyż znad Litwy i Białorusi. Poza tym napływać też będzie chłodne i dość ciepłe oraz między innymi umiarkowanie wilgotne i suche powietrze ze wschodu i południowego-wschodu Europy.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie na ogół występować zachmurzenie duże i umiarkowane z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy oraz też na południu i wschodzie występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +4 do +14 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie powoli rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym na południu i południowym-wschodzie Polski mogą nadal występować przelotne opady deszczu lub mżawki. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +12 do +23 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie powoli rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.