W niedziele wrócą chmury i liczne opady deszczu! – prognoza na 7 października

W ciągu najbliższej doby wpływ na pogodę w kraju zacznie mieć płytka zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Poza tym tuż za frontem nad obszar Polski północno-zachodniej będzie też napływać nieco chłodniejsze i wilgotne powietrze z północnego-zachodu. Na pozostałym obszarze przeważnie utrzyma się znacznie cieplejsze i umiarkowanie wilgotne powietrze znad południowo-zachodniej i zachodniej części Europy. 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach i nad samym morzem przeważnie utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie oraz będzie między innymi bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +9 do +15 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy oraz też na południu i wschodzie Polski występować będą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +15/21 na Wybrzeżu i zachodzie do +22/23 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.