W sobotę będzie ciepło i wyjdzie zza chmur słońce! – prognoza na 6 października

W ciągu najbliższej doby wpływ na pogodę w dalszym ciągu będzie mieć wyż znad Ukrainy. Poza tym pozostaniemy też w dość ciepłym i umiarkowanie wilgotnym powietrzu, które napływać będzie z południowego-zachodu Europy. Natomiast pod koniec weekendu na pogodę zacznie oddziaływać płytka zatoka niżowa znad Krajów Nadbałtyckich z frontem atmosferycznym, za którym od północnego-zachodu do Polski częściowo północnej będzie napływać nieco chłodniejsze powietrze.

 

 

 

Z kolei w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski i nad samym morzem na ogół będzie dość pogodnie oraz też pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym padać również nie powinno. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +8 do +13 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Natomiast przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz lokalnie pojawi się umiarkowane lub zmienne zachmurzenie. Poza tym opady deszczu nie powinny również wystąpić. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +19 do +23 stopni. Wiatr nadal będzie umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

Comments are closed.