W piątek miejscami wyjdzie słońce i popada deszcz! – prognoza na 5 października

W ciągu najbliższej doby pogodę w kraju nadal kształtować będzie wyż znad Morza Czarnego oraz między innymi zacznie też napływać ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym w wielu miejscach Polski wrócą liczne przejaśnienia i miejscami przelotne opady deszczu.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się nadal duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami.  W zamian tego miejscami też pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez dość pogodnie i bez opadów powinno być na zachodzie oraz też na południu i w Centrum Polski. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +6 do +12 stopni. Wiatr będzie w dalszym ciągu umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Wybrzeżu i w północnej części Polski nadal występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze będzie na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +18 do +20 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie powoli spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.