W czwartek wrócą rozpogodzenia i opady deszczu! – prognoza na 4 października

W ciągu najbliższej doby i do końca tygodnia na pogodę w kraju będzie oddziaływać wyż znad Węgier i Morza Czarnego. Poza tym nadal napływać też będzie chłodne i umiarkowanie wilgotne oraz między innymi dość ciepłe powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy. 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami.  W zamia tego występować będą przelotne opady deszczu oraz dodatkowo w rejonach nadmorskich i też na południowym-zachodzie kraju niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +5 do +9 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem na ogół pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach nadal występować będą też przelotne opady deszczu lub mżawki. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +12 do +15 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.