W środę utrzyma się silny wiatr i lokalne burze! – prognoza na 3 października

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie niż znad Krajów Nadbałtyckich. Poza tym utrzymają się też przelotne opady konwekcyjne i między innymi burze, którym dodatkowo towarzyszyć będą silne porywy wiatru oraz lokalnie grad.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami. W zamian tego przechodzić będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +5 do +10 stopni. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem na ogół pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +12 do +15 stopni. Wiatr nadal będzie silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.