We wtorek pojawią się burze i wystąpi silny wiatr! – prognoza na 2 października

W ciągu najbliższej doby na północy Polski pogodę kształtować nadal będzie niż znad Skandynawii. Poza tym na nowo rozwijać będą się liczne komórki burzowe oraz dodatkowo nasili się wiatr. Z kolei pozostała część naszego kraju początkowo będzie w zasięgu wyżu znad południowej części Europy. W zamian tego w dalszym ciągu napływać też będzie chłodne i między innymi wilgotne powietrze z zachodu. 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo na południu oraz też na zachodzie i północy Polski przechodzić będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +6 do +12 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie na ogół pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem, które szczególnie najbardziej aktywne mogą być na Wybrzeżu i w północnej części Polski. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +11 do +15 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach może dochodzić do 60/85 km/h. Zaś ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.