Z początkiem tygodnia wrócą chmury i lokalne burze! – prognoza na 1 października

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju będzie oddziaływać niż znad Krajów Nadbałtyckich. Poza tym pozostanie z nami też chłodne i wilgotne powietrze napływające z północnego-zachodu. W zamian tego nasunie się front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą między innymi przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz utrzyma się umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym padać raczej też nie będzie. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +6 do +11 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na zachodzie oraz też na północy i południu Polski przechodzić będą między innymi przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +13 do +18 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.