W niedziele będzie dość pogodnie i bez opadów! – prognoza na 30 września

W ciągu najbliższej doby pogodę w kraju kształtować nadal będzie wyż znad południowo-zachodniej Rosji. Poza tym  napływać będzie między innymi też chłodne i umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. W zamian tego wrócą liczne rozpogodzenia i większe chwile ze słońcem.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz lokalnie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo na południu mogą pojawić się przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +5 do +12 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju będzie dość pogodnie oraz utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym nie powinno też padać. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +15 do +18 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa. Ciśnienie atmosferyczne powoli zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.