W sobotę będzie pogodnie i lokalnie popada deszcz! – prognoza na 29 września

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie wyż znad zachodniej części Europy i Ukrainy. Poza tym napływać będzie między innymi też chłodne oraz nieco cieplejsze i umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu kraju. W zamian tego wrócą dodatkowo liczne przejaśnienia oraz lokalne opady deszczu i burze.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie na ogół pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na zachodzie i częściowo na wschodzie Polski. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +4 do +13 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie powoli rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz lokalnie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo też na zachodzie oraz na północy i południu Polski występować będą dodatkowo przelotne opady deszczu i być może lokalne burze. Na pozostałym obszarze powinno być pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +13 do +15 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północy. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.