W piątek będzie się przejaśniać i dodatkowo zagrzmi! – prognoza na 28 września

W ciągu najbliższej doby na obszarze kraju pogodę w dalszym ciągu kształtować będzie wyż. Jedynie wschodnia część Polski będzie pod wpływem niżu znad północnej Rosji. Poza tym napływać też będzie chłodne i między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na zachodzie oraz też na południu i wschodzie kraju. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +11 do +16 stopni. Wiatr będzie umiarkowany oraz miejscami dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju nadal utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i lokalne burze. Jedynie początkowo bez opadów powinno być w południowej części kraju. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +14 do +22 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne powoli zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.