W czwartek miejscami popada i wyjdzie słońce! – prognoza na 27 września

W ciągu najbliższej doby i z początkiem weekendu na pogodę w kraju będzie nadal oddziaływać wyż znad Rumunii. Jedynie na północy Polski pogodę kształtować na nowo zacznie płytka zatoka niżowa znad Skandynawii. Poza tym będzie też napływać między innymi dość ciepłe oraz dość chłodne i umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. 

 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach nadal występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i południu Polski. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +8 do +15 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie powoli spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

 

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować nadal będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na zachodzie i południu Polski. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +17 do +21 stopni. Wiatr przeważnie umiarkowany oraz miejscami może być dość silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.