W środę pojawi się silny wiatr i liczne opady deszczu! – prognoza na 26 września

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju będzie nadal oddziaływać wyż znad Węgier. Jedynie na północy Polski  początkowo zaznaczy się płytka zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym i znacznie silniejszym też wiatrem. Poza tym napływać będzie między innymi w dalszym ciągu chłodne oraz nieco cieplejsze i wilgotne powietrze z zachodu Europy.

 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz pojawią się też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i częściowo też na Pomorzu. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +3 do +12 stopni. Poza tym w wielu miejscach niewykluczone mogą być pierwsze przygruntowe przymrozki. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą z północnego-zachodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach może dochodzić do 60/80 km/h. Zaś ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1035 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na północy oraz też w Centrum Polski występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +13 do +16 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić do 60/85 km/h. Natomiast ciśnienie atmosferyczne powoli zacznie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.