We wtorek lokalnie też popada i wyjdzie słońce! – prognoza na 25 września

W ciągu najbliższej doby aura zacznie stopniowo się poprawiać oraz między innymi pogodę będzie kształtować wyż znad Czech i Białorusi. W zamian tego nadal napływać będzie chłodne i też wilgotne powietrze z północnego-zachodu oraz dodatkowo pojawią się miejscami przejaśnienia lub też lokalne burze i przelotne opady deszczu.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski na ogół pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo przelotnie przechodzić będą opady deszczu i lokalne burze z gradem. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +4 do +11 stopni. Jedynie niewykluczone przymrozki mogą wystąpić w rejonach górskich. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie nadal rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz lokalnie pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie. Poza tym utrzymają się też przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +11 do +14 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północy. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.