W tygodniu utrzymają się burze i ulewne opady deszczu! – prognoza na 24 września

Z początkiem tygodnia obszar kraju będzie nadal pod wpływem kolejnego niżu znad Białorusi. Jedynie na zachodzie Polski wpływ na pogodę zacznie pomału mieć skraj wyżu znad Irlandii. Poza tym utrzymają się liczne oraz ulewne opady deszczu i między innymi miejscami gwałtowne burze. 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego przechodzić będą przelotne oraz ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +9 do +14 stopni. Wiatr przeważnie będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach może dochodzić do 80-115 km/h. Zaś ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi też wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą przelotne ulewne opady deszczu oraz niewykluczone dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +12 do +14 stopni. Wiatr będzie nadal silny i porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne powoli zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.