W niedziele utrzymają się gwałtowne burze oraz przejaśnienia! – prognoza na 23 września

Z upływem doby na północy kraju w dalszym ciągu na pogodę będzie oddziaływać niż znad Białorusi i Irlandii z frontem atmosferycznym. Natomiast na pozostałym obszarze Polski początkowo wpływ na pogodę będzie mieć wyż znad zachodniej części Europy. W zamian tego utrzymają się przelotne opady konwekcyjne oraz dość gwałtowne burze, które miejscami mogą przynosić liczne podtopienia lub zalania. Dodatkowo pozostaniemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu, które w dalszym ciągu będzie napływać z północnego-zachodu. 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz występować będą między innymi przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i gwałtowne burze z gradem. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +9 do +13 stopni. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady deszczu oraz dość gwałtowne i lokalne burze z gradem. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +13 do +17 stopni. Wiatr będzie nadal silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

Comments are closed.