W sobotę przez Polskę przejdą silne burze z gradem! – prognoza na 22 września

Z upływem godzin z zachodu na wschód kraju przemieszczać będzie się dość rozległy oraz między innymi dynamiczny chłodny front atmosferyczny, który na ogół związany będzie z niżem znad Morza Północnego. Poza tym tuż przed frontem zaczną też rozwijać się gwałtowne komórki burzowe i dodatkowo liniowe pasma konwekcyjne, które przyniosą ze sobą liczne opady konwekcyjne i silne szkwałowe porywy wiatru.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno oraz występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. W zamian tego na zachodzie i północy Polski znad Niemiec nasunie się chłodny front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą między innymi gwałtowne burze z gradem. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +13 do +18 stopni. Wiatr będzie silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo podczas burz i na Wybrzeżu w porywach może dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi też wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne o zmiennym natężeniu opady deszczu oraz gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Dolnym Śląsku. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +15 do +18 stopni. Wiatr przeważnie będzie silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach nadal może dochodzić do 90-115 km/h. Zaś ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.