W piątek pojawi się silny wiatr i gwałtowne Burze! – prognoza na 21 września

Już w ciągu najbliższej doby i między innymi przez weekend wpływ na pogodę w kraju będzie mieć płytka zatoka niżowa znad Morza Norweskiego. Poza tym z zachodu na wschód dość szybko przemieszczać zacznie się dodatkowo chłodny front atmosferyczny, przed którym będą rozwijać się lokalne lub gwałtowne komórki burzowe z silnymi porywami wiatru. Szczególnie najbardziej aktywne burze wystąpią na zachodzie i północy Polski. W zamian tego tuż za tym frontem atmosferycznym napływać zacznie chłodniejsze i wilgotne powietrze.  

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym początkowo padać również nie powinno. Jedynie lokalne burze lub przelotne opady deszczu i mżawki możliwe są częściowo na północnym-wschodzie. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +16 do +20 stopni. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół będzie dość pogodnie oraz utrzyma się nadal umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie i w północnej części kraju przechodzić będą przelotne opady deszczu oraz lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Natomiast na pozostałym obszarze początkowo powinno być bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +27 do +31 stopni. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i południowego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić do 70/100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.