W czwartek wystąpią burze i będzie nadal gorąco! – prognoza na 20 września

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju będzie oddziaływać wyż znad Ukrainy. Poza tym nadal będzie napływać do końca tego tygodnia bardzo ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne i suche powietrze z południowego-zachodu i południa Europy. Dodatkowo od Niemiec do Polski zachodniej zacznie nasuwać się kolejny front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą liczne opady deszczu i burze.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem na ogół będzie dość pogodnie oraz pojawi się umiarkowane lub zmienne zachmurzenie. W zamian tego na zachodzie i częściowo też na północnym-wschodzie Polski występować będą między innymi przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +17 do +20 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się nadal umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach na nowo będą przechodzić przelotne opady deszczu i lokalne burze. Jedynie na południu i wschodzie Polski powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +23 do +30 stopni. Wiatr początkowo będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.