W środę będzie nadal gorąco i dość pogodnie! – prognoza na 19 września

Od dłuższego czasu wpływ na pogodę w kraju ma oraz między innymi będzie mieć układ podwyższonego ciśnienia znad Morza Czarnego. Poza tym dzięki niemu do Polski napływa o wiele cieplejsze oraz dość suche i wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Natomiast pod koniec tego tygodnia stopniowo na pogodę zacznie oddziaływać niż znad Morza Norweskiego, który dodatkowo od zachodu przyniesie ze sobą dość aktywny chłodny front atmosferyczny oraz gwałtowne burze. 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i między innymi bez opadów. Jedynie pogodnie powinno być na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +17 do +19 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi też wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie dość pogodnie oraz pojawi się zmienne zachmurzenie. Poza tym częściowo na zachodzie pod koniec dnia mogą również wystąpić przelotne opady deszczu lub mżawki i niewykluczone też lokalne burze. Na pozostałym obszarze będzie na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +22/25 na północnym-zachodzie i Wybrzeżu do +27/28 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.