We wtorek będzie gorąco i z przejaśnieniami! – prognoza 18 września

W ciągu najbliższej doby obszar kraju będzie pod wpływem wyżu znad Morza Czarnego. Poza tym zacznie też między innymi napływać bardzo ciepłe i dość suche powietrze z południowego-zachodu Europy. W zamian tego wrócą miejscami w wielu miejscach liczne chmury oraz znacznie większe chwile ze słońcem.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami oraz będzie dodatkowo bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +14 do +17 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie dość pogodnie oraz lokalnie może pojawiać się duże lub umiarkowane zachmurzenie z większymi przejaśnieniami i między innymi będzie dodatkowo bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +25 do +30 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie powoli spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.