W poniedziałek pojawią się chmury i przejaśnienia! – prognoza na 17 września

W tygodniu wpływ na pogodę w kraju będzie mieć wyż znad południowej Europy. Poza tym zacznie też napływać ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu. W zamian tego rozwijać będą się między innymi liczne chmury i wrócą  miejscami przejaśnienia.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się na ogół duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo częściowo na północy i południowym-wschodzie występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +11 do +16 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i też bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +21 do +27 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne będzie powoli spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.