W niedziele wrócą rozpogodzenia i słabe opady deszczu! – prognoza na 16 września

Przez najbliższe dni obszar kraju znajdzie się pod wpływem wyżu znad południowej części Europy. Poza tym zacznie też napływać o wiele cieplejsze i umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu. W zamian tego w wielu miejscach pojawią się liczne rozpogodzenia i też przelotne opady deszczu.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo częściowo północy oraz też na południu w Centrum i na wschodzie przechodzić będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +12 do +16 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie powoli rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się na ogół zmienne oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy oraz też na południowym-wschodzie występować mogą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +16 do +22 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie powoli rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.