W sobotę będzie pochmurno i lokalnie wystąpią Burze! – prognoza 15 września

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju będzie oddziaływać płytka zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Poza tym będzie między innymi napływać nadal nieco chłodniejsze i wilgotne powietrze z zachodu, które dodatkowo w wielu miejscach i nad Bałtykiem objawi się rozwojem kolejnych burz lub trąb wodnych.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno oraz pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +12 do +16 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą z południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się na ogół też duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Dodatkowo w strefie całego Wybrzeża niewykluczony będzie między innymi rozwój pojedynczych trąb wodnych lub lejów kondensacyjnych. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +17 do +23 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą z południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne powoli zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.