W piątek pojawią się burze i niewielkie przejaśnienia! – prognoza na 14 września

W ciągu doby obszar Polski początkowo będzie pod wpływem wyżu i między innymi pod znakiem frontu atmosferycznego. Poza tym od zachodniej części Europy zacznie też napływać nieco chłodniejsze i wilgotne powietrze, które dodatkowo objawi się rozwojem kolejnych burz.

 

 

 

Natomiast w ciągu i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem będzie na ogół pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz na południu i wschodzie Polski możliwe są między innymi burze. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na Wybrzeżu i Pomorzu. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +13 do +19 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze wschodu oraz ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach występować będą między innymi przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Pomorzu. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +18 do +23 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.