W środę też zagrzmi i wyjdzie zza chmur słońce! – prognoza na 12 września

W ciągu kolejnej doby obszar kraju nadal będzie w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego i między innymi w strefie frontu atmosferycznego, który dodatkowo na północy Polski i Wybrzeżu przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz liczne opady deszczu i lokalne burze. Poza tym w dalszym ciągu będzie też napływać ciepłe oraz dość wilgotne i suche powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy oraz też na wschodzie kraju występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +15 do +19 stopni. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem przeważnie pojawi się też duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Wybrzeżu oraz też na północy Polski występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +18/21 na północnym-zachodzie i nad morzem do +25/27 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze. Wiatr nadal dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.