We wtorek pojawi się silny wiatr i lokalne Burze! – prognoza na 11 września

W ciągu kolejnej doby przez obszar Polski przemieszczać będzie się chłodny front atmosferyczny i między innymi pogodę kształtować też zacznie płytka zatoka niżowa znad Morza Norweskiego i Ukrainy. Poza tym nad samym morzem oraz też częściowo na północy i wschodzie kraju utrzyma się dodatkowo chwiejna i dość niestabilna masa powietrza, która objawi się rozwojem burz, którym towarzyszyć będą znacznie silniejsze porywy wiatru.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i na Wybrzeżu w dalszym ciągu utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego nad południowym Bałtykiem i między innymi też częściowo na północy i we wschodniej części kraju występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +14 do +18 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy i też w północnej części powiatów Pomorza oraz na Wybrzeżu przechodzić będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +20 do +26 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach na Wybrzeżu i w rejonach nadmorskich będzie dochodzić do 70/90 km/h. Natomiast ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.