W tygodniu wrócą rozpogodzenia i też lokalne burze! – prognoza na 10 września

Z początkiem tygodnia nad obszarem kraju przemieszczać będzie się chłodny front atmosferyczny, który między innymi w północnej i we wschodniej Polsce przyniesie ze sobą liczne opady deszczu lub też rozwój pojedynczych komórek konwekcyjnych i burzowych. Poza tym nadal będzie napływać ciepłe oraz dość suche i wilgotne powietrze znad zachodniej i południowo-zachodniej części Europy.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz utrzyma się małe i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w Centrum oraz też częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie kraju występować mogą zanikające i między innymi również przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze i Wybrzeżu powinno być bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +12 do +18 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się małe i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na Pomorzu oraz też na północnym-wschodzie i wschodzie występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +23 do +27 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.