W niedziele wystąpią przejaśnienia i też Burze! – prognoza na 9 września

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju będzie oddziaływać wyż znad Litwy. Poza tym zacznie też napływać o wiele cieplejsze i między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy. W zamian tego wrócą również liczne rozpogodzenia oraz dodatkowo w Centrum i na wschodzie pojawią się lokalne burze.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie dość pogodnie i bez opadów. Jedynie więcej chmur utrzyma się częściowo na zachodzie oraz też na północnym-wschodzie i wschodzie. Poza tym w tej części kraju pojawią się dodatkowo przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura minimalna powietrza +12 do +18 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju będzie dość pogodnie oraz lokalnie utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na północnym-wschodzie oraz też na południu w Centrum i na wschodzie nadal występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju będzie na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +21 do +26 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-zachodu i południa. Natomiast ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.