W sobotę pojawią się przejaśnienia i lokalne Burze! – prognoza na 8 września

Przez weekend na pogodę w kraju zacznie oddziaływać płytka zatoka niżowa znad Morza Północnego i między innymi chłodny front atmosferyczny. Poza tym w wielu miejscach Polski rozwijać będą się na nowo pojedyncze komórki burzowe i dodatkowo wystąpią liczne przejaśnienia. W zamian tego w dalszym ciągu będzie też napływać z południowego-wschodu Europy dość ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze. 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem utrzyma się również duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo na zachodzie oraz też częściowo na Pomorzu w Centrum i między innymi na południu i wschodzie przechodzić będą nadal przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Poza tym na Wybrzeżu niewykluczone będą też niezbyt liczne mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +14 do +19 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy oraz też na południu i wschodzie Polski występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze początkowo powinno być dość pogodnie i bez opadów. Natomiast pod wieczór również w Centrum niewykluczony będzie przelotny deszcz i niezbyt liczne burze. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +19 nad samym morzem oraz do +21/27 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr nadal będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.