W piątek lokalnie wystąpią mgły i też miejscami Burze! – prognoza na 7 września

W ciągu kolejnej doby obszar kraju nadal będzie pod wpływem nieco podwyższonego ciśnienia oraz też w dość chwiejnej i wilgotnej masie powietrza. Poza tym w wielu miejscach wystąpią liczne mgły i też lokalne przejaśnienia. Dodatkowo w zachodniej i północnej części Polski na nowo będą również rozwijać się lokalne burze i między innymi pozostaniemy w ciepłym i umiarkowanie wilgotnym powietrzu, które napływać będzie z południowego-wschodu Europy.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na zachodzie oraz między innymi na południowym-zachodzie i częściowo też na północnym-wschodzie i południu kraju. Poza tym w wielu miejscach i nad samym morzem niewykluczone mogą być liczne mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +13 do +18 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze wschodu oraz ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie i między innymi na północy w Centrum oraz na południowym-wschodzie Polski występować będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i bez opadów. Natomiast gdzieniegdzie mogą też utrzymywać się liczne mgły lub zamglenia. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +26 do +28 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.