W środę nadal możliwe są liczne przejaśnienia i burze! – prognoza na 5 września

W ciągu kolejnej doby na pogodę w kraju oddziaływać będzie płytka zatoka niżowa znad Ukrainy i między innymi wyż znad Morza Bałtyckiego. Poza tym pozostaniemy też w ciepłym i umiarkowanie wilgotnym powietrzu, które napływać będzie ze wschodu Europy.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie oraz też na południu w Centrum i na północnym-wschodzie i wschodzie przechodzić będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +14 do +19 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się też duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie oraz też na północy a także na południu i wschodzie Polski występować będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +20 do +26 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.