We wtorek na nowo będą rozwijać się burze i chmury! – prognoza na 4 września

Obszar częściowo Polski nadal będzie pod wpływem wyżu, który w wielu miejscach przyniesie lokalne przejaśnienia. Poza tym na południu i wschodzie na pogodę zacznie oddziaływać płytka zatoka niżowa znad Ukrainy, która dodatkowo przyniesie ze sobą kolejne przelotne opady deszczu i burze.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo na południu oraz też na wschodzie i częściowo na północnym-wschodzie przechodzić będą przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze powinno być pogodnie i bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +14 do +18 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na obszarze całej Polski i nad samym morzem pojawi się też umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na zachodzie. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +22 do +27 stopni. Wiatr również będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-wschodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.