W poniedziałek wrócą chmury i lokalne burze! – prognoza na 3 września

Z początkiem tygodnia obszar Polski nadal będzie w zasięgu wyżu znad Bałtyku. Poza tym napływać też będzie o wiele cieplejsze i umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodu i od południowego-wschodu Europy. W zamian tego w wielu miejscach wrócą liczne chmury oraz między innymi wystąpią przejaśnienia i lokalne burze.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze i nad samym morzem pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo na zachodzie i południu Polski nadal występować będą przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i na Wybrzeżu powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +15 do +19 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze wschodu i też ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie powoli spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie oraz też na południu i wschodzie Polski w dalszym ciągu pojawiać będą się przelotne opady deszczu i lokalne burze. Na pozostałym obszarze i nad samym morzem powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +25 do +30 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze wschodu oraz też ze zmiennych kierunków z przewagą od północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.