W niedziele miejscami się zachmurzy i lokalnie zagrzmi! – prognoza na 2 września

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju będzie oddziaływać wyż znad Bałtyku. Poza tym pozostaniemy też w ciepłym i dość wilgotnym powietrzu, które napływać będzie z północnego-wschodu i wschodu Europy. W zamian tego w wielu miejscach wrócą liczne przejaśnienia oraz też przelotne opady deszczu i burze.

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym przechodzić będą też przelotne opady deszczu lub mżawki oraz lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz też na północy i między innymi również na północnym-wschodzie a także na Podkarpaciu. Dodatkowo w rejonach nadmorskich i wzdłuż całego Wybrzeża niewykluczone mogą być też liczne mgły lub zamglenia. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +13 do +19 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na Pomorzu oraz początkowo też na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +22 do +27 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli spadać i w południe w Warszawie 1025 hPa.

 

 

Comments are closed.