We wtorek przez Polskę przejdą gwałtowne burze! – prognoza na 14 sierpnia

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju oddziaływać będzie skraj niżu znad Skandynawii. Poza tym z zachodu na wschód zacznie też przemieszczać się dość aktywny i między innymi rozległy chłodny front atmosferyczny, za którym rozwijać będą się gwałtowne komórki burzowe. Dodatkowo napływać nadal będzie bardzo ciepłe i też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się nadal duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz też niewykluczone będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być w Centrum i częściowo na północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +18 do +22 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-wschodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne oraz ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +23 do +29 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą od zachodu i południa. Dodatkowo na Wybrzeżu i podczas burz w porywach będzie on dochodzić do 70-90 km/h. Natomiast ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.