W kolejnych dniach do Polski wróci upał i gwałtowne burze!

Obszar kraju nadal pozostaje w zasięgu układów niskiego ciśnienia znad Atlantyku i Morza Bałtyckiego. Poza tym od zachodu na nowo zaczną nasuwać się dość aktywne i między innymi rozległe fronty atmosferyczne, które na ogół przyniosą ze sobą gwałtowne burze i silny miejscami wiatr. Szczególnie do Polski na nowo zacznie napływać bardzo ciepłe i wręcz mocno rozgrzane powietrze z południa i od południowego-wschodu Europy. 

 

Źródło danych Synoptycznych – DWD

 

Podczas nadchodzących kolejnych dni oraz w różnych rejonach Polski pogoda będzie miejscami dynamiczna i raczej zmienna oraz też coraz częściej przemieszczać zaczną się fronty atmosferyczne, za którymi będą rozwijać się nowe komórki burzowe. Temperatura powietrza również oscylować będzie od +24/27°C w dzielnicach północnej oraz też zachodniej i Centralnej Polski. Natomiast im dalej na wschód i południe kraju napływ cieplejszych mas powietrza sprawi, że na tym obszarze będzie o wiele cieplej.

 

Źródło danych – weeter3.de

 

Źródło danych – weeter3.de

 

 

Źródło danych – weeter3.de

 

Wracając do burz trudno będzie dokładnie określić na jakim obszarze na pewno one wystąpią. Według najnowszych danych modeli numerycznych. Najwcześniej front atmosferyczny z lokalnymi i miejscami dość gwałtownymi burzami da o sobie znać w zachodniej i północnej części Polski. Zaś w pozostałych rejonach kraju burze będą mieć na ogół przelotny oraz miejscami bardziej gwałtownych przebieg. Temperatura powietrza podczas zmiennej aury może utrzymywać się w dalszym ciągu na poziomie od +28 do nawet +36°C.

 

Źródło danych – weeter3.de

 

 

Źródło danych – weeter3.de

 

 

Źródło danych – weeter3.de

 

Dobra wiadomość jest taka iż, że w połowie przyszłego tygodnia i z początkiem nowego miesiąca wróci miejscami słoneczna i plażowa pogoda. Chociaż będą też takie miejsca gdzie chmur nie zabraknie oraz lokalnie występować będą przelotne opady deszczu lub przejściowe burze. Pomimo też zmiennej pogody słońce oraz letnia temperatura utrzyma się z nami prawdopodobnie do końca tego miesiąca. Póki co na bardziej pewne i stabilne prognozy przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Comments are closed.