W poniedziałek będzie gorąco i możliwe są burze – prognoza na 13 sierpnia

W ciągu kolejnej doby nad obszarem kraju na pogodę w dalszym ciągu będzie oddziaływać niż znad Skandynawii. Poza tym na nowo zacznie też napływać bardzo ciepłe oraz dość suche i wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy. 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami i będzie też bez opadów. Jedynie przelotne słabe opady deszczu i lokalne burze mogą wystąpić częściowo nad morzem i na północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +14 do +19 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie Polski występować będą przelotne oraz ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +26 do +33 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.