W niedziele powieje silny wiatr i lokalnie zagrzmi! – prognoza na 12 sierpnia

W ciągu najbliższej doby na obszarze kraju nadal utrzymywać będą się chmury i liczne przejaśnienia. Poza tym w północnej części Polski i na Wybrzeżu zaczną na nowo rozwijać komórki burzowe oraz między innymi powieje silny też wiatr. 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo w wielu miejscach i na Wybrzeżu będą przechodzić przelotne oraz ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie. Temperatura powietrza wyniesie od +14 do +19 stopni. Wiatr będzie dość silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami oraz będzie też w większości bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i lokalne burze możliwe będą nad samym morzem oraz też częściowo na północy, południu i we wschodniej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +20 do +26 stopni. Wiatr nadal będzie dość silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.